Hakkımızda

Takdim

 

penceredergi” yayın hayatına başladığı andan itibaren ilkesi çizgisinde yürüyen ve daha kaliteli eserler sunmaya çalışan bir kimlikte olmuştur. Farklı pencerelerle okuyucularına farklı manzaralar gösteren, dünyaları renklendiren ve kültür-sanat-edebiyattan başka kaygısı olmayan dergi, zaman geçtikçe hayran kitlesini artırmayı başarmıştır.

Dinamik bir çevrenin maruz bıraktığı değişime kolaylıkla ayak uyduran, site dizaynının ve yazar kadrosunun da sürekli güncellenmesi ile yeniliğe “biz de varız” diyen bir yapıya sahibiz. Toplumun her kesiminden almış olduğumuz olumlu ve olumsuz reaksiyonlar, bizleri daha iyisi olmaya iten en büyük faktördür. Buradan anlaşılacağı üzere, siz okurlar, bizlerin en büyük ilham kaynağı ve destekçilerisiniz. Kısa zamanda gördüğümüz ilgiden dolayı derin bir heyecan ve mutluluk içerisindeyiz. “penceredergi” yazarları olarak sizler için en iyisini üretmeye ve zevkinize sunmaya çalışmaktayız.

Tek derdi kültür-sanat-edebiyat olan ve sizlere göz ve ruh ferahlığını yaşatmakla beraber zihinlerinize ışık yakmayı amaçlayan “penceredergi”, büyük ve iştahlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Zengin, birikimi fazla ve sevda yüklü yazarların siz okurlara aktarmak istediği aslında aranızda var olanların yansımasından başka bir şey değildir. Birey ve toplum gerçekliğini bulacağınız yazılarımızda kendinizi ve/veya içinde yaşadığınız çevreyi görebilmeniz mümkündür.

Siz okurların beğenisine sunulan dergimiz; kendini yenilemeyi, kişisel ve toplumsal değerlere önem vermeyi ilke edinmiştir.

Yolu, evi, varacağı yeri ve dönüşü kültür-sanat-edebiyat olan herkesin çok şey bulacağı “penceredergi” sizler için büyümeye ve yenilenmeye devam edecektir.

Gözlerinizi bizden alamayın…

Selamlarımla…

 

İmtiyaz Sahibi: Y. Sezer Oğuzhan

Baş Editör: Mefküre Ertürk

Editör: Emre Esen