Şifa Niyetine

Yazar Hakkında: Eylül

Şifa Niyetine

Yağan yağmurun seslerine karışıyor yüreğimde çalan notalar. Öyle güzel, öyle dokunaklı ki....
Devamını Oku

Yağan yağmurun seslerine karışıyor yüreğimde çalan notalar. Öyle güzel, öyle dokunaklı ki. Ahh bir duyabilseniz… Duysanız günlük işlerinizi bırakır bir kahve yapar belki bir sigara bile yakardınız. Ben öyle yapıyorum. Acaba herkesin kalbinde çalan bir ritim var mı? Penceremden baktığımda bankta oturan adamın kalbinde çalan ne mesela, ya da şimdi arabasından inip hızla evine doğru adımlar atan kadının kalbinde çalan? Bilseydik eğer kalbinde hüzünlü melodisi olanla, daha sakin, daha anlayışlı; eğlenceli melodisi olanla daha enerjik, daha canlı mı konuşurduk? Konuşunca birbirimizi anlıyoruz da ya konuşmayınca? Açığa çıkmayan, dile getiremediğimiz duyguları daha mı iyi anlardık?

‘’Güz gülleri gibiyiz, hiç bahar yaşamadık. Ya sevmeyi bilmedik yıllarca ya sevince geç kaldık.’’ şarkısı çalan birinin kalbini duyabilseydik ‘’öte git’’ der miydik? Acısı var, belli ki hüzünlü ‘’az saygı duy’’ diye durdurur muyduk kendimizi? Kalbinde ‘’Satmışım bu dünyanın anasını, babasını hiç umurumda değil. Yakmışım bu dünyanın Roma’sını, parasını hiç umurumda değil.’’ çalan birini görünce derdimizi anlatmaya başlar mıydık? ‘’Adam rahat keyfi yerinde şimdi hüznüme ortak olamaz, sonra anlatırım.’’ der geri adım atar mıydık? Bilemiyorum olur muydu bunlar? İşe yarar mıydı birbirimizin halinden anlamamıza? Herhalde bunu hiç bilemeyeceğiz ama şunu diyebilirim. Benim içimde hep bir şarkı çalar. Uyandığımda duyarım melodisini ve hemen eşlik ederim. Bazen ritme ayak uydurmak kolay gelirken, bazen şarkıyı değiştiririm. Ama öyle müzik setinden, tabletten, telefondan değiştirir gibi tık diye olmaz o değişim. Sancılı olur. Çaba ister ama başarırım. Bir şekilde moduma uygun şarkıyı bulur, onunla yol alırım. Tavsiye ederim. Bende işe yarıyor neden sizde de yaramasın ki? Arabesk ruhla uyandığınız bir sabah açın bakalım Sezen’den bir ‘’Şinanay’’ ruhunuzun melodisi değişiyor mu?

İyi hissetmek için başka kaç yol varsa deneyelim. İlaç olalım birbirimize. Sen bana iyi gel, ben sana… Haydi aç bir şarkı şifa niyetine !

Yazar Hakkında: Eylül

Şifa Niyetine

Yağan yağmurun seslerine karışıyor yüreğimde çalan notalar. Öyle güzel, öyle dokunaklı ki....
Devamını Oku

1 Comment

  • Ben baharı bekliyorum neşelenmek için… Hele bi ağaçlar döksün çiçekleri, bende açıcam İsmail yk yı bas gaza yavrum bas gaza😂😂😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir