Gölgeler ve Suretler

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Başkaları

Kaldı geride… Ruhun en derin yerine açılan pencereler, sızan güneş, görünen tebessüm....
Devamını Oku

İnsan her zaman ne yapacağını iyi mi bilir yoksa çoğu zaman yanılır mı? Peki her yerden bakan aynı mı görür? Yoksa doğrular ve yanlışlar her bir derece her bir göz renginden farklı mı süzülür içeriye..

Seni kim tuttu kollarından, kim ağladı omzunda ya da kimin sesi gitmedi yıllarca kulaklarından. Ömrünü dahi elinden alma cüretini gösterenler vardı sahi..

Her hareket sonucuyla sınanır, her adım vardığı noktayla. Her sayfa murekkebin yazdığıyla anlam bulur. Herkesi vuracak mermi bambaşkadır. Elimizde silah var sandığımız korktuğumuz çekindiğimiz anda can simidimizin de aynısı olduğunu görürüz. Bazen verdiğimiz kararın sonucunu en baştan görmek en zorudur. Doğru bildiğin senin gölgen olmuşken yanlış bildiklerin koluna girmiştir artık. İşte o anda illa doğrunun bekçisi olmak değil sonucun elçisi olmak gerekir. Ne gerekiyorsa yapmak derler ya tam da onu yapmak. Koparmak, yıkmak, dağıtmak ve bazen de yeniden inşa etmek, zoru seçmek..

Kılıcını sadece bilemek seni istediğin yere götürmez. Kimi zaman yolları açmak kimi zamansa ipten yapılan köprüleri hiç düşünmeden kesip atmalısın. Aynaya baktığında kendini görmek için tereddütlerinde kararlarını kendin almalısın. Korku senin korkun, yanlışlar senin yanlışın ve doğrular senin doğruların olmalı. Ya da hiçbiri o an düşündüğün gibi olmamalı her sonuç seni bir kez daha şaşırtmalı, ama güzeli bu ya; yaşadığını hatırlatmalı.

Geldiğin noktayı görebiliyorsan ve bir ipucu dahi bulamıyorsan; o noktadan korkma. Tüm sonuçlar seni aynı yere sevk edecek demektir.

 

 

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Başkaları

Kaldı geride… Ruhun en derin yerine açılan pencereler, sızan güneş, görünen tebessüm....
Devamını Oku