Gök Kubbe

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Nihayet

Kandiller yanardı geçtiğin sokaklarda. Tam tepede ay apaydınlık ışığıyla eşlik ederdi adımlarına....
Devamını Oku

imagesGözlerinden akan yaşlar senin dünyanın en büyük fırtınası, evreni senin gözünde bir damla yaşa hapseden…

En güzel yağmur işte tam da bu anda gelendir. Senin gözyaşının tam yanına bir damla düşer; senden olmayan. Ve anlarsın ki gök kubbe sana bir hediye göndermiştir. Artık yağmurda ıslanmıyorsun, sadece seni içine alan seni büyüleyen bu şölenin içinde kayboluyorsun. Gözyaşlarını hiç kimse silemezse yağmur damlaları ona eşlik ediyor ve her şey gibi onların da akıp gideceğini sana fısıldıyor.

Yağmurun elinden tutup koşamazsın, istediğin sürece yanında da kalmayacaktır. Bir saniye daha fazla kalmasına gücün asla yetmeyecek. Bu yüzden onun sana gelişini, ona yakın olmuş olman sıradan değil.

Hiçbir şeye atmadığın gibi kendini de ona büsbütün atma, kimi zaman şemsiyen olsun seni korusun. Yagmur senin icin bir mana olsun, sınırların imkansızın olmadığını göstersin. Yanaklarından akarken ya da camına vururken. Sesinde huzur bul, icindeki tüm sesleri bastırsın. Kendini koştururken değil akışın tam içinde bulmana yardım etsin.

Ardında kocaman bir hiç bırakıp yola çıktığında çok tanıdık bir dost gibi yanında olsun, hatıraları zorla bavuluna sığdırsın. Çünkü yağmur hatırlatır, yağmur sen farkında olmadan bile sesiyle mutlaka senin içindeki bir kapıyı çalıyor olacaktır.

Gözyaşına değil tebessümlere, güzel anları ölümsüzleştirmeye ve sonrasında bir gökkuşağı hediyesiyle gel yağmur…

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Nihayet

Kandiller yanardı geçtiğin sokaklarda. Tam tepede ay apaydınlık ışığıyla eşlik ederdi adımlarına....
Devamını Oku