Anka Kuşu

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Heybededir Umutlar

Kendini terk eden kaybeder. Çünkü en zorudur her şeye rağmen kendine kucak...
Devamını Oku

bird-fly-freedom-walk-sky“Kimse Anka’yı uzakta aramasın. Sabır gösteren ve emek veren herkes kendi Anka Kuşunu yaratır.”

Bizi biz yapan neydi diye düşündük çoğu zaman. İnançlar mı, tecrübeler mi, hisler mi yoksa hayaller mi? Bunlardan hangisi bizi daha çok ‘var etmeye’ itiyor ise o sanırım. Bir çok detay ile, bir çok basamak ile yaşadık; yaşıyoruz. Bana kalırsa var etmenin ilk adımı hayal etmek, ancak hayale dahi engel olabilecek etkiler işte tam da burada karşımıza çıkıyor. İnançlar, tecrübeler, hisler ve belki benim şimdi aklıma gelmeyen daha neler.

Kurmak lazım. Nefes aldığımız sürece var olmanın ağırlığını, her günün bize bir tuğla koymak için şans verdiğini unutmamak lazım. Dünyaya geldiğimiz yer ile buradan ayrılacağımız yer arasındaki mesafeyi biz yaratıyoruz. Hep birilerinin Anka Kuşu yardımı aldığına kendimizi inandırıyoruz. Kollarımızı açtığımızda kanatlarımızın çıkabileceğini fark etmiyoruz. Denemek yaşamın mayasında en önemli eylem. Kendimize sormak cevapları alabileceğimiz en yakın merci. Cevaplar o anda bize verilemiyorsa da onlarla yaşayamayacağımız içindir. Biz denemekle yükümlüyüz, inanmakla ve hayal etmekle. Sorular birer fener ama ayağımızın altındaki yolu hazırlayan deneme kararımız ve yolculuğumuz. Tam bu noktada tam da düşecekken bizi tutan ise kendi Anka kuşumuz. Eğer emek verdiysek hemen yanımızda duruyor olacak. Hiç kimsenin değil kendi yarattığımız, kanatlarını hayallerimizde çoktan uçurduğumuz…

Yola çıkmanın efsunu, yolun kendisinden bile güzel bazen. İçindeki umut en tatlı gülümsemene sebep olurken yürümek… Düşünsene bir de uçmak, kendi yarattığın Anka’nın kanatlarına takılmak kim bilir ne kadar güzel…

Kalbindeki kelebekleri uçur ve gökyüzüne bak. Orada sana ait bir şeyler var, orada var olduğunu kulağına fısıldayacak çok şey var.

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Heybededir Umutlar

Kendini terk eden kaybeder. Çünkü en zorudur her şeye rağmen kendine kucak...
Devamını Oku