Anıt Taşları

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Heybededir Umutlar

Kendini terk eden kaybeder. Çünkü en zorudur her şeye rağmen kendine kucak...
Devamını Oku

Buralarda bir yerlerde terk etmişlerin izleri olacak. Anıt taşları gibi dizilmiş. Gülüşleri terk etmiş, sıcaklığı, hayali, verdiği tüm güveni… Her birinin izi olacak.

Bir şeyleri sildiğini zanneden yine onun üzerine yazmaya devam eder. Ta ki yeni yazıların bulanıklığını, hiçbir şey ifade edemeyişini idrak edince kadar. Gerçekte bitmeyen her hikaye nasıl kendini belli ederse, yerini terk edip bir parçasını orada bırakan insan da kendini belli eder. Hemen olmasa da bir gün mutlaka ama mutlaka eder. Yeni sayfalar nokta konulan hikayeler sonrası verilir, sonu yazılmayanlar için değil.

Benliğinde bir yerde neşeli kahkahalar yükselirken bir yanda sanki bir duvara yaslanmış ağlayan biri var gibi hissediyorsan orada dur! Daha fazla uzaklaşma. Dur ve artık kendini anla, kendinden korkma. Bıraktığın tüm izlerin bir parçasının da senin içinde saklandığını hatırla, sakın unutma.

Şimdi hiç olmadığın kadar şefkate muhtaçsın ve hiç yüzleşmediğin kadar kendine açık olmaya ihtiyacın var. Durup yaralarını saracak mısın yoksa bir sonraki feryada kadar yine ruhunun kapılarını kendince sımsıkı kapatacak mısın?

Sevgi en büyük keşif. Çünkü hiçbir sınırda durmuyor ve hiç başa sarmıyor. Sadece kendi yolunda devam ediyor. Sen eşlik ettiğinde senin izlerini alıyor. Kokunu belki de hiç unutmayacak birine emanet ediyor. Senin gözbebeklerine de mutlaka kendinden bir iz bırakıyor.

Sen şimdi başka bir gökyüzüne baktığını düşünüyorsun ya, gözbebeklerinde her ne varsa her kim varsa sen hep oraya bakıyorsun. Başka suretlerde bir kez daha O’na kavuşuyorsun.

Sen şimdi bir yerde gülümsüyorsun ya. Gözbebeklerindeki görünecek diye hep korkuyorsun.

Sen şimdi bir yerde kışı atlatıp baharı kutluyorsun ya, o kış tekrar gelecek bunu biliyorsun. Ve korkunu kimseye bırakamıyorsun.

Sen şimdi vedanın canını hiç yakmadığı kadar yakacağı kendi yazdığın o son güne doğru yürüyorsun.

 

Bu içeriğin etiketleri
, , , , , , ,
Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Heybededir Umutlar

Kendini terk eden kaybeder. Çünkü en zorudur her şeye rağmen kendine kucak...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir