Başka İklimlere Doğru

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Heybededir Umutlar

Kendini terk eden kaybeder. Çünkü en zorudur her şeye rağmen kendine kucak...
Devamını Oku

Ansızın üzerine çöken bir karanlığa teslim ettin mi hiç umutlarını? Sonuna kadar açık bıraktığın kapılardan içeri sadece ve sadece fırtınanın savurduğu kurumuş yaprakların girdiğini izledin mi peki? Sahi sen yolculuğunun bu en acımasız kışında nereye gizlendin?

Hayatın soruları her daim tam karşımızda bizim için fakat durup biraz daha anlama zamanı geldi belki de. Şimdi soruları düşünüp ruhumuzdan gelecek cevapları mı bulmalı yoksa yaklaşmaya başlayan bahara mı çevirmeli artık yüzü? Sanırım yapılması gereken; hayatın bize kurdurduğu cümleler daha çok soru cümlesi olmaya başladığında belki de en çok bunu fark edip en zifiri anın içinden geçer gibi geçip gitmek bu kasvetli iklimden. Tüm renklerin bizim için yaratıldığını, yüzümüzü hangi yöne çevirirsek manzaramızın da o olacağını ve aslında o renklerin bizden saklanmadığını da. Sadece biz kendimizden saklayabiliriz bazen en güzel olacak olanı.

Akla gelen her ihtimal en mutena sınavıyla kol kola girmiştir. Dair olmak ya da dahil olmak her daim bir seçenek olur tam karşında. Şimdi istersen siyahı istersen beyazı istersen tüm gök kuşağını al manzarana. Ebedi bir yolculuk başlasın içinde, kıyameti senin son nefesin olan.

Her hareket sonucuyla sınanır, her adım vardığı noktayla. Her sayfa mürekkebin yazdığıyla anlam bulur. En kötü yazan mürekkep bile boş bir sayfadan daha özeldir. Kader boş sayfalar üzerine yazılmadı, aşk ta öyle. Yazı değişir, yazının rengi değişir. Buruşturulup atılan sayfalar da anlamlı hikayelerin anlamsız parçaları olurlar. Sen artık burada duramazsın, siyahın içinden çıkıp bir renge bulanıp o yeni hikayeni yazacaksın. Hani koskoca bir kalbe sığmayan duygular bir valize sığar ya bazen işte tam orada sen kendini bulacaksın.

Bir kelepçeyi kırdığında bulacağın mutluluğu neden hep uzakta ararsın? Keyfe keder geçip giden vakitlerin bitiminde duyacağın hüznü yanına alıp güzel bir manzarada bir sevgilinin göğsüne bırakma zamanıdır belki de.

Ben hangi rengi severdim? Unuttum sevgilim. Yine de iyi ki geldin.

Yazar Hakkında: Sibel GÜLTEKİN

Heybededir Umutlar

Kendini terk eden kaybeder. Çünkü en zorudur her şeye rağmen kendine kucak...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir